2024-06-24

Vilkyčių bendruomenės centras „VILTIS“

Kaimo bendruomenės tinklalapis

„Sustiprinkime VILTĮ“

Vilkyčių kaimo bendruomenė įgyvendina projektą „Sustiprinkime VILTĮ“, finansuojamą Žemės ūkio ministerijos pagal veiklos sritį: „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas arba stiprinimas“. Įsigyti daiktai pagaliau pasiekė bendruomenę ir bus galima pradėti aktyviai jais naudotis.

Šis projektas sustiprins ne tik materialinę bendruomenės bazę, bet tai bus ir puiki pagalba naujų projektų ir idėjų įgyvendinimui, kurie tikimės sustiprins Vilkyčių kaimo žmonių bendruomeniškumą.

Vilkyčių kaimo bendruomenė gyvuoja nuo 2002 metų, tačiau iki pat šiol bendruomenė savo nuosavos materialinės bazės sukūrusi neturėjo. Vykdant renginius ar susirinkimus aparatūra ir kitos priemonės buvo nuomojamos pasitelkiant rėmėjų ir savanorių galimybėmis. Kadangi bendruomenė vis aktyviau dalyvauja įvairiuose projektuose, rengia įvairius renginius ir susibūrimus, išaugo poreikis įsigyti savo taip reikalingą aparatūrą.

Kai 2020 metų pradžioje buvo paskelbti kvietimai dėl nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai vykdyti, abejonių dėl dalyvavimo konkurse nekilo. Nacionalinė parama suteikė galimybę sukurti ir atnaujinti bendruomenės materialinę bazę. Projekto „Sustiprinkime VILTĮ“ vertė –3211,69 €, iš kurių 391,19 € finansuojama pačios bendruomenės lėšomis. Už projekto pinigus buvo įsigyta: nešiojamasis kompiuteris, projektorius, projektoriaus ekranas, garso kolonėlė su mikrofonais.

Džiaugiamės, kad Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos finansuojami projektai tampa prieinami ir tokioms mažoms bendruomenėms ir leidžia įgyvendinti idėjas, nes daiktai be idėjų yra tik daiktai arba atvirkščiai.