2024-04-21

Vilkyčių bendruomenės centras „VILTIS“

Kaimo bendruomenės tinklalapis

Vasaros stovykla ,,Pramogauk, pažink ir auk“

Vasara – pažinimo, atradimų metasKad vaikų vasaros poilsis būtų praleistas smagiai, turiningai ir pilnavertiškai, Vilkyčių bendruomenės vaikų dienos centro komanda vaikus, itin išsiilgusius veiksmo ir draugų, pakvietė į penkių dienų vasaros stovyklą ,,Pramogauk, pažink ir auk“.

Su dideliu entuziazmu jie išbandė visas siūlomas veiklas bei keliones. Pirmą dieną stovyklautojai praleido aktyvaus ir harmoningo laisvalaikio Vinetų kaime organizuojamoje edukacinėje-patyriminėje ekskursijoje, kur susipažino su turtinga indėnų istorija, kultūra, kuri tokia artima gamtos dėsniams… Tobulėti ir augti čia geriausia vieta! Antrą dieną vaikai aplankė Neringą – daugelis pirmą kartą pamatė Nidos kopas, gerėjosi nuostabiais atvirų kopų, marių, jūros, miškų vaizdais, Nidos panorama, susipažino su Saulės laikrodžiu-kalendoriumi, tada vyko į Juodkrantę, lipo į Raganų kalną, pamatė unikalias velnių, raganų skulptūras, pasidžiaugė pasakų herojais. Trečia diena – vikingai, bandelių kepimas. Savo sukaupta patirtimi ir žiniomis apie mūsų protėvių gyvenimą dalijosi senovinio paveldo ir kultūros puoselėtoja Edita Nurmi, kurios programa ,,Prieš 1000 metų“ nukėlė visus į Vikingų laikus: susipažinome su to meto papuošalais, įrankiais, rankoje laikėme skydą, kardą, pasimatavome šarvus, šaudėme iš lanko, gaminome ir kepėme ant trikojės laužavietės bandeles, kurias skanavome su šaltu pienu! Kūrybinį džiaugsmą ir modelino paslaptis vaikai atrado gamindami įvairiaspalvius magnetukus ketvirtą stovyklos dieną. Edukaciją vedė bibliotekininkė Palmyra. Penktąją – paskutinę stovyklos dieną visi aktyviai sportavo, žaidė įvairius žaidimus, labiau pažino save su sporto trenere, centro darbuotoja Julija.

Kiekvienas vaikas turi augti visapusiškai tobulėdamas, todėl organizatorių tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, sudaryti sąlygas dalyvauti edukacinėse, pažintinėse veiklose, išvykose, ugdyti socialinius įgūdžius, lavinti vaizduotę, kūrybiškumą, pažinti save, bendrauti.

Vilkyčių bendruomenė dėkoja savo steigėjui – Šilutės rajono savivaldybei už lėšų skyrimą vaikų dienos centro ,,Veikime kartu“ vaikų poilsiui organizuoti.