2024-05-28

Vilkyčių bendruomenės centras „VILTIS“

Kaimo bendruomenės tinklalapis

Vilkyčių vaikai apdovanojo savo bendruomenę

Vilkyčių vaikų dienos centras ,,Veikime kartu“ senuosius metus užbaigė pasirodymu scenoje – prieš Kalėdas tėvelius pakvietė į muzikinį spektaklį ,,Sniegučių kelionė“. Vaikai repetavo keletą mėnesių, darė dekoracijas, gamino kaukes. Linksmas, gyvas, dainomis, šokiu, puikia mažųjų aktorių vaidyba bei kalėdine nuotaika spektaklis sužavėjo visą bendruomenę. Mažieji artistai padovanojo tėveliams ne tik spektaklį, bet ir keraminius dirbinius, kuriuos patys gamino kartu su kaimo kalviu. Ir patys artistai buvo apdovanoti kalėdinėmis dovanomis.

Nuo pavasario veikiantis vaikų dienos centras ,,Veikime kartu“ subūrė 22 vaikus, nes Vilkyčių bendruomenės centras ,,Viltis“ pateikė ir laimėjo projektą pagal programą ,,Socialinių paslaugų ir integracijos plėtra“ priemonei ,,Skatinti ir plėsti vaikų dienos centrų savivaldybėse veiklą“ ir gavo finansavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Po pamokų į vaikų dienos centrą susirinkę vaikai ruošia pamokas, gauna šilto maisto bei penktadieniais patys jį gaminasi. Tai tik mažas dienos centro indėlis į šių vaikų gyvenimą. Ne mažiau svarbus socialinių įgūdžių ugdymas, kad vaikai stiprėtų, labiau pasitikėtų savimi. Daug dėmesio skiriama savivertės didinimui, suteikiama galimybė vaikui svajoti, patirti bei pamatyti naujų dalykų, ugdyti talentus. Didelis dėmesys kreipiamas į vaikų poilsį ir užimtumą, turiningą laisvalaikio praleidimą. Organizuotos išvykos į Kretingos muziejų, Žiemos sodą, Orvidų sodybą, Lankupių šliuzą, ilgiausią kabantį tiltą, Ledo areną, Šilalės baseiną. Skatinama dalyvauti kryptingoje veikloje, stiprinama jų saviraiška, sveikos gyvensenos įgūdžiai bei neigiamas požiūris į žalingus įpročius. Keletą kartų vaikai vyko į Šilutės sporto klubą „Oazis“, čia mokėsi plaukti.

Vilkyčių vaikų dienos centre ,,Veikime kartu“ siekiama sukurti saugią ir jaukią erdvę vaikams, kur jie jaustųsi stiprios ir juos palaikančios bendruomenės dalimi, į kurią jie norėtų kasdien sugrįžti.


Skaitykite silutesnaujienos.lt